1963-1964 Gottwaldov – Plzeň 1:2

Po páté porážce z posledních šesti zápasů s Litoměřicemi trenér TJG Kobera rezignoval. Už pod vedením nové dvojice předsedou trenérské rady TJ Gottwaldov Miroslava Hrbáčka a trenérem II. třídy Jiřím Matějů ševci nestačili doma na Plzeň a padli 1:2.

Domácí krutě zaplatili na stále nezastřešený zimní stadion. Vytrvalý déšť totiž výrazně ovlivnil průběh střetnutí i kvalitu hrací plochy. Dvě třetiny totiž hustě pršelo, pokusy o kombinace se ztrácely v kalužích vody.

Hlavní chybou ovšem bylo, že obránci málo stříleli. Jedině to mohlo přinést domácím úspěch.

Do vedeni šli přitom Gottwaldovští v 8. minutě trefou Číže po spolupráci s Černým. Dlouho drželi vedení i bodové akcie. Nakonec dvě důraznější akce Plzeňských v rozmezí jediné minuty přinesly vyrovnání gólem Šaška ze 47. minuty i vedení zásluhou Habera o chvíli později. Přecechtěl opustil minutu před koncem branku, ale přesilovka nic nepřinesla. Hrálo se slušně, byl vyloučen jediný hráč Plzně.

Vítězné mužstvo neztratilo přehled ani v době, kdy Gottwaldov několikrát zamkl soupeře a vynutil si tlak. Rychlými brejky, při nichž se kotouč přenášel z jedné strany na druhou, pronikali Plzeňští k Přecechtělovi. U hostů vynikl brankář Vondřička, neúnavný Sventek a Bradova řada.

17.kolo: 27. listopadu 1963 TJ Gottwaldov – TJ Spartak LZ Plzeň 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 8. Číž (Černý) - 46. Šašek (Brada), 47. Haber (V. Kolář). Rozhodčí: Toufar (Praha), Bartoš (Prešov). Vyloučení: 0:1 (Šašek). Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 500. Zásahy brankářů: Přecechtěl 29 (7-10-12), Vondřička 46 (13-18-15).

TJ Gottwaldov: Přecechtěl – B. Kožela, Heller, Kozel, Charous - Číž, Stuchlík, Černý – Maršík, Klíma, Trtílek– Heim, J. Kožela, Führich. Trenér Hrbáček, Matějů.

TJ Spartak LZ Plzeň: Vondřička – Jonák, Sventek, Šmat Hurt - Šašek, Brada, Baumruk – Kolář, Štogr, Haber – Řehka, Václav, Hraběta – Markuzzi. Trenér Vinš.

Autor: Daniel Ostrčilík s využitím archívu. Připravil podklady a přepsal: Pavel Janošek.