Jdi na obsah Jdi na menu

*****HOKEJ, VÝKLADNÍ SKŘÍŇ MĚSTA ZLÍNA*****

Jaroslav Stuchlík st.: "Je pěkné, když má klub svou paměť a je na svou historii hrdý.“

1963-1964 Gottwaldov – Kladno 1:8

Ani na třetí pokus to nevyšlo! Zatímco s Vítkovicemi a Spartakem Sokolovo měli hokejisté Gottwaldova relativně blízko, proti Kladnu byl zápas jasnou záležitostí. Dalšímu aspirantovi na přední příčky v ligové tabulce podlehl vysoko 1:8. Ačkoliv Kladno přijelo s omlazeným týmem, v Gottwaldově předvedl snad zatím vůbec nejlepší výkon hostujících týmů.

Kladenští hrají letos ve výborné formě a hned po zahájení sevřeli domácí družstvo v jeho obranné třetině. Přecechtěl měl v těchto fázích příležitost ukázat ze svého umění mnoho a časté bleskové akce Kladenských bravurně likvidoval. Přesto to byli domácí, kteří vstřelili B. Koželou v závěru první třetiny v přesilovce první a jak se později ukázalo také jedinou branku utkání.

V dalším průběhu hry však výborně bruslící a rychlí kladenští útočníci ovládli hru a při tentokrát slabé, pomalé a nedůrazné domácí obraně se jim pěti brankami podařilo rozhodnout utkání. Hráli jednoduchý moderní hokej, který ostře kontrastoval s pomalými, nepřesnými a nedůraznými akcemi domácích útočníků, končící většinou v rozích kluziště.

Nejméně při čtyřech až pěti brankách ztráceli útočníci (J. Kožela, Stuchlík, Heim) po zbytečných kličkách kotouče, a tak dali možnost hostům k bleskurychlým breakům, které s jistotou proměňovali, neboť vysunutí obránci se nestačili vracet, stejně tak jako naše křídla.

Gottwaldovští zahráli tentokrát velmi slabě, neproměnili ani jednu z dalších tří přesilovek, a tak mimo Přecechtěla je možno pochválit za obětavost Hellera a B. Koželu v úloze útočného obránce. Tento hráč byl také nejnebezpečnější pro Kulíčkovu branku a byl také autorem jediné branky domácího družstva.

Trenér Kobera střídal v poslední třetině jen dva zesílené útoky (Maršík, Klíma, J. Kožela a Heim, Stuchlík, Černý), avšak ani tato změna přes určité vyrovnání hry v poli nepřinesla žádaný účinek. Stínem utkání bylo zranění Přecechtěla čtyři minuty před koncem utkání, kdy byl (i přes masku) zraněn prudkým kotoučem v obličeji.

13.kolo: 13. listopadu 1963 TJ Gottwaldov – TJ SONP Kladno 1:8 (1:0, 0:5, 0:3)

Branky: B. Kožela – Wimmer a Markup po 2, Karas, Volf, Stach, Volek. Rozhodovali Prejza a Neckář. Vyloučení 1:4. Využití: 1:0. Oslabení 0:1. Zásahy brankářů: Přecechtěl 31 (14-10-7), Vyoral 3, Kulíček 27(10-8-9). Diváků: 8 800.

TJ Gottwaldov: Přecechtěl (56. Vyoral) – B. Kožela, Heller, Kozel, Charous – Číž, Stuchlík, Černý – Maršík, Klíma, Vaďura – Heim, J. Kožela, Kovačič. Trenér Kobera.

SONP Kladno: Kulíček – Müller, Pospíšil, Landa, Náprstek – Wimmer, Karas, Lidický – Volf, Prošek, Hrabě – Markup, Stach, Volek. Trenér Novotný.