1963 - 1964 Gottwaldov – Plzeň 6:3

Konečně! Sláva! Hurá! Povedlo se! Hokejisté Gottwaldova ve 24. kole československé nejvyšší soutěže přerušili osmizápasovou sérii bez výhry a před vlastními fanoušky porazili Plzeň 6:3. Už v polovině zápasu bylo hotovo, domácí vedli ve 35. minutě jasně 5:0, hosté pouze korigovali. Konečně tak zlepšující se výkony potvrdili i ziskem dvou bodů, které mohou rozhodovat v bitvě o záchranu s Litoměřicemi.

V Gottwaldově byl k vidění velmi pěkný a bojovný zápas, v němž domácí předvedli jeden ze svých nejlepších výkonů na vlastním ledě. Bylo vidět, že snaha po vítězství přichází tehdy, když je situace pro domácí nedobrá. Každý z hráčů bojoval, a co hlavně – útočníkům se dařila střelba. V 17. minutě otevřel skóre střelou z dálky Bohumil Kožela, o minutu později zvýšil Vaďura. Ve 29. minutě přidal z dálky třetí trefu Josef Kožela. Ve 34. minutě pak po spolupráci B. Kožely s Trtílkem vstřelil čtvrtý gól druhý jmenovaný. Ještě v té samé minutě přidal búra Klíma. O minutu později snížili hosté na 1:5 Šmatem. Pět minut před koncem přeonal Přecechtěla Liška, ale v téže minutě odmítl drama dělovkou Heller. V 57. minutě určil konečný výsledek Huml.

Ve žlutomodrém dresu vynikl v obraně B. Kožela, dobrý výkon podal Pokorný. V prvním útoku podal Číž snad svůj nejlepší výkon, druhý útok hrál kombinačně dobře a ve třetím útoku byl tentokrát nejlepší J. Kožela. Je si jen přát, aby mužstvo hrálo s takovou chutí, jako v tomto utkání, i v dalších bojích, a pak si jistě opět získá všechny své příznivce.

24.kolo: 14. ledna 1964 TJ Gottwaldov – TJ Spartak LZ Plzeň 6:3 (2:0, 3:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 17. B. Kožela (Číž), 18. Vaďura, 29. J. Kožela, 33. Trtílek, 34. Klíma, 55. Heller - 35. Šmat (Řehka), 55. Liška, 57. Huml. Rozhodčí: Svoboda z Brna a Kořínek z Kladna. Vyloučení: 9:8. Diváků: 5 500.

TJ Gottwaldov: Přecechtěl – B. Kožela, Karlík, Heller, Pokorný – Číž, Stuchlík, Heim – Maršík, Klíma, Trtílek – Vaďura, J. Kožela, Černý.

SP. Plzeň: Vondřička (35. Koban) – Jonák, Sventek, Šmat, Hurt – Šašek, Brada, Baumruk – Řehka, Markuzzi, Haber – Kolář, Wabnegger, Huml. Trenér Vinš.