1962-1963 Hodonín - TJ Gottwaldov 4:3

Vedoucí celek II. ligy utrpěl v bouřlivém prostředí šesti a půl tisíci diváků první porážku. Přesto je třeba konstatovat, že podal mnohem lepší výkon, než v posledních zápasech, což je před dnešním utkáním s Opavou dobrým znamením.

Krásný hokej na obou stranách předváděli hráči v první a poslední třetině. Druhá část hry byla volnější a hostům se v ní podařilo vyrovnat. V závěru zápasu zamkli ševci Hodonín v jejich třetině, celých pět minut je nepustili přes modrou čáru, dvě minuty hráli bez brankáře, ale marně.

Naopak kotouč vyslaný do opuštěné gottwaldovské branky, se k pocuchání nervů zastavil půl metru před ní.

Lepší výkon podali tentokrát i hráči, kteří obvykle chválení nebývají. Brankář Přecechtěl inkasoval tři góly od modré čáry, jedné mohl zabránit, na další má svůj díl viny Heller. Výborně zahráli Kožela se Stuchlíkem, zlepšil se Černý. Matějů s Koželou se trefili také, ale jejich gól stejně jako jeden Slovanu neuznali rozhodčí Planka s Kašparem.

8. kolo: 26. prosince 1962 Slovan Hodonín - TJ Gottwaldov 4:3 (2:1, 0:2, 2:0)

Branky TJG: Karlík, Černý, Číž. Rozhodčí: Planka a Kašpar. Vyloučení: 4:1. Diváků: 6500.

Autor: regionální noviny Naše Pravda