1962-1963 Bratislava B - Gottwaldov 2:4

Tahle bitva se hrála po utkání první ligy Bratislava - Brno ZJŠ, proto první dvě branky Gottwaldova vidělo 3000 diváků, gól domácích jen tisícovka a poslední tři góly jen dvě stovky nejvěrnějších příznivců domácího „béčka“.

Z vedoucího mužstva tabulky měli domácí velký strach, čekali, že dostanou osmičku. Jakmile se po prvních střídání stran přesvědčili, že soupeř je hratelný, troufali si čím dál víc. A v poslední třetině dokonce vyrovnali na 2:2. Dvěma rychlými brankami však hosté rozhodli.

Strach sám před sebou však má i aspirant na první ligu. Zřejmě pro nějakou odpovědnost a za každý bod. Ani v neděli se hráči nezbavili příznaků malátnosti, svázaných nohou i myšlení. Chybí jiskra, jako to naposledy ukázali proti ZKL Brno.

Teprve, když pět minut před koncem přišla zpráva o porážce Slezanu v Hodoníně, všichni ožili.

Beze strachu a s velkým odhodláním šli do boje zvláště bývalí bratislavští hráči Kovačič s Führichem. Spolu s Blažkem vytvořili nejlepší řadu a vstřelili tři pěkné branky.

Z obránců vynikla opět trojice Přecechtěl, Heller, Kožela. Kozla nahradil v obraně Charous, do ofenzivy přišel vedle Heima Matějů. Ovšem i tak trvala příprava ke střelbě příliš dlouho a akce jsou často průhledné.

6. kolo 2. prosince 1962 Bratislava B - Gottwaldov 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)

Branky Gottwaldova: 5. Führich, 15. a 47. Kovačič, 48. Černý.

Autor: Naše Pravda