1961/1962 Sp. Třebíč - Gottwaldov 7:4 (1:1, 5:2, 1:1)

Ano, když se bojuje o záchranu, dochází často i k neočekávaným výsledkům. Nejinak tomu bylo i v tomto utkání. Domácí, pro které utkání s technicky lepším družstvem hostí bylo existenčním zápasem, se vypjali k velmi dobrému výkonu. Slabší techniku nahradili bojovnosti.

Přestože vyhráli zaslouženě, je třeba říci, že jim přáli i rozhodčí. Zvláště uznáním druhé branky, která nebyla. Jenže při nastřelení tyče brankový sudí rozsvítil červené světlo.

Z ševců nejlépe zahráli Stuchlík s Čížem. Nejslabší výkon podal druhý útok ve složení Charous, Rabertz, Heim, který v poslední třetině odpočíval. Slabší výkon, zvláště ve druhé třetině podal brankář Přecechtěl, kterého trenér v poslední třetině vystřídal Vyoralem. Ten nepustil ani jednu branku.

Sedmý gól domácích padl v době, kdy trenér Kobera odvolal z ledu brankáře Vyorala ve snaze snížit stav utkání na 6:5. A potom… Po chybě obrany však domácí v této době zvýšili na 7:4.

16. kolo 21. ledna 1962 Sp. Třebíč - Gottwaldov 7:4 (1:1, 5:2, 1:1)

Branky: Stuchlík 3, Bezouška. Rozhodčí: Špalek (z Ostravy), Řezáč (z Havířova). Diváků: 3000.

TJ Gottwaldov: Přecechtěl (Vyoral) - Kožela, Karlík, Kozel, Bezouška - Číž, Stuchlík, Černý, Heim, Rabertz, Charous, Vaďura, Matějů, Konečný.