1961/1962 Gottwaldov - Slovan Hodonín 9:0

K odvetnému utkání se Slovanem Hodonín nastupovali domácí s cílem oplatit Hodonínským porážku. Podařilo se jim to i s úroky! Ze stadionu bychom však odcházeli ještě spokojenější, kdyby v závěrečné části hry hráči vítězného týmu nezačali v soubojích oplácet všechny rány, které si z Hodonína přivezli. To rozhodně sportovní nebylo.

Nápor domácích mužstvo Slovanu doslova vyvedl z připraveného konceptu hry. Těžké chvíle prožívala obrana hostí a tak ve snaze, aby si odpočinula, vyhazovali hráči kotouč ze třetiny i za cenu zakázaného uvolnění.

Průběh boje nám opět ukázal, že domácí dovedou bojovat (škoda, že jen na vlastním kluzišti), že dovedou i pohotově vystřelit a že výkon týmu silně ovlivňuje Stuchlík, který tentokrát hrál jedno z nejlepších utkání.

I když domácí zvítězili tak vysokým rozdílem, přece lze hráčům vytknout několik chyb a nedostatků. Předně jsou to nepřesné přihrávky obránců (Kozel), sólové akce útoku Heim, Rabertz a Charous a také malá fyzická připravenost jednotlivců (hlavně Rabertze).

Hosté nastoupili k utkání s až velkým respektem, jejich obranná hra, kterou zvolili, nemohla mít úspěch, neboť brankář Lhotský neměl právě nejlepší den a ostatní hráči jsou v útočné třetině při brejcích málo produktivní. Slovan hrál v docela jiném rouše než na vlastním ledě a tak bylo jistě zbytečné, když Přecechtěl, Karlík, Stuchlík a další začali oplácet „dluh“ z Hodonína.

Příští utkání hrají ševci v Havířově.

19. kolo 4. února 1962 Gottwaldov - Slovan Hodonín 9:0 (2:0, 4:0, 3:0)

Branky: Stuchlík 3, Karlík, Kožela, Raberz z trest. střílení, Hedvábný, Charous, Vaďura. Rozhodčí: Čudek - Havlát. Vyloučení: 7:7 navíc Karlík (TJG) na 10 minut a Stuchlík (TJG) na 5 minut. Diváků: 2687.

TJ Gottwaldov: Přecechtěl - Karlík, Kožela, Kozel, Hedvábný - Číž, Stuchlík, Černý, Heim, Rabertz, Charous, Vaďura, Matějů, Konečný.

Autor: J. Valenta