1961/1962 Gottwaldov - Poprad 10:5

Když po druhé třetině ukazatel skóre zaznamenal poměr branek 9:2 pro domácí, mnoho diváků se zamýšlelo nad tím, jak mohlo mužstvo Popradu porazit aspiranta na postup Slezan Opava. Odpověď dostali v závěrečné části hry, kdy domácí polevili a hosté výsledek zkorigovali.

Již první minuty, kdy hosté dlouho vedli, ukázaly, že Gottwaldovští velmi rychle ztrácejí orientaci a pak se těžko prosazují. První liga v hráčích přece jen něco zanechala. V závěru třetiny totiž naplno spustili svůj brankostroj stejně jako ve druhé části hry, závěr však, hlavně po dosažení desáté branky, příliš neuspokojil. Neplodná kombinace, zbytečné držení kotouče v rozích, nebo za brankou i malá obětavost a zbytečné kličky.

„Desítku“ ševci vstřelili vůbec poprvé v sezoně.

Hosté se opírali o výkony jednotlivců, hlavně pak J. Pažitného a rychlého Gemova. I když prohrávali 3:10, nevzdali se. Naopak využili chyb domácích, hlavně brankáře Vyorala ke vstřelení dvou branek.

Domácí nastoupili v pozměněné sestavě v prvním a třetím útoku. Naopak první formace Číž - Stuchlík - Černý má mnoho předností. Číž potřebuje více klidu v akcích před brankou. Třetí nové formaci se příliš nedařilo, stejně jako Vyoralovi v brance.

15. kolo:14. ledna 1962 Gottwaldov - Poprad 10:5 (5:1, 4:1, 1:3)

Branky: Rabertz 2, Konečný 2, Vaďura, Černý, Vykoukal, Karlík, Stuchlík, Matějů - Pažitný 2, Gemov 2, Šimonov. Rozhodčí: Linhart, Laciga. Vyloučení: 9:9. Diváků: 2386.

TJ Gottwaldov: Vyoral - Kožela, Karlík, Kozel, Charous, Číž, Stuchlík, Černý, Heim, Rabertz, Vykoukal, Vaďura, Matějů, Konečný.