1960-1961 Gottwaldov - Plzeň 1:2

To už tak někdy bývá, že host je při placení rozladěn. Zvlášť, když se těšil na pochoutku a místo ní mu servírují oplatky. Účtování měly tentokrát obě strany plné ruce a v oplácení se ztratilo to nejdůležitější -  pořádný hokej.

Nadprůměrnou úroveň mělo ve středu večer jen vylučování. Devět provinilců zasedlo na hanbu už v prvních dvaceti minutách, z toho Brand na 10 minut. Celkem své mužstvo oslabilo osm hráčů hostí a šest domácích. Dohromady 38 minut neznamenalo však žádnou změnu v brankách.

Průměrnou hrou stačili Plzeňští udolat často chybující domácí. Poslední instancí byl ale nakonec Vyoral a tak ani sólové nájezdy Západočechů se nepotkaly s úspěchem. Zpomalovací přihrávky obráncům a hledání volného prostoru také k ničemu nevedlo.

Nebezpečí přinášely jen úniky křídel. Zklamání připravil divákům výkon mnoha dřívějších opor s výjimkou Vyorala.

Po nedávných nadšených výkonech je to nemilé překvapení. Nedařilo se Hellerovi, také útočným řadám hasl vtip ve středním pásmu, nebo se vybíjel v rozích kluziště. Ještě po Stuchlíkově brance se na chvíli elán zvedl a pak v závěru, kdy z ledu odešel Vyoral, a hrálo se na remízu.

Gesta a posunky mnoho vzruchu nepřinesly. V bohatýrské tvrdosti byly síly vyrovnány, v řečnických projevech a divadelním padání na led byli hosté znatelně lepší. Je ovšem třeba zdůraznit, že diváky osobní účty nezajímaly, ať už se vyvíjely na ploše nebo po zápase, kdy došlo mezi hráči ke klukovskému okopávání.

Rozhodčí Kropáček a Taraba využili v prvé třetině svého práva jako prevence proti dokonalému zvrhnutí zápasu. Za to je pochválíme, v nervózním prostředí neměli lehkou pozici. Hrálo se po dešti, led byl pomalý a ztěžoval kontrolu kotouče. I to je nakonec omluvou, že jsme neviděli lepší hokej.

Zdroj: Naše Pravda – B. Kabourek

28. kolo 1. 2. 1961 TJ Gottwaldov - TJ Spartak Plzeň 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Branky: Wabbneger - 0:1, Šimon - 0:2  - Stuchlík - 1:2. Rozhodčí: Kropáček, Taraba. Vyloučení: 6:8, Stuchlík 3, Konečný, Heller, Matějů – Sventek 2, Hurt 2, Jonák, Šmat, Štogr. Navíc Brand 10 minut. Diváci: 1 950 platících diváků.

Zpracoval: Pavel Janošek