1960-1961 Gottwaldov – Litvínov 7:2

Už aby to skončilo, napsali jsme v úterním vydání Naší Pravdy o nedělním zápase v Chomutově a v rozmezí tří dnů zase tohle. Tady něco neklape, řekne nezasvěcený čtenář. Cožpak je možné, aby mužstvo mělo takové výkyvy? Inu, jak je vidět, možné je všechno.

První kdyby. Kdyby se 1. liga skládala z více takových Litvínovů, bylo by a) dobře pro domácí, b) po vyšší úrovni 1. ligy.

Dvakrát dovedli gottwaldovští hokejisté zdolat Litvínov podobným poměrem 7:4 a 7:2 a do třetice s ním vyhráli 3:1 (na oplátku v Litvínově 1:6). Na tohoto soupeře tedy už zbraně našli, teď ještě na ostatní.

Druhé kdyby. Snad bychom se mohli z výsledku dokonale radovat, kdyby opět nedošlo k zbytečně tvrdým zákrokům, dnes už charakteristickému jevu všech závěrečných zápasů.

Tentokrát nejsou bez viny ani domácí (8, z toho v poslední třetině 6 vyloučených), za kterými nezůstali hosté (6, z toho 4 v závěru) a Dům si dokonce odseděl 5 minut za zranění Vaďury.

Bez jiskry v hlavách se nedá hrát, ale bez jisker v soubojích by to mohlo jít lépe. Šedesát minut rychlého a zajímavého hokeje mělo jednoho dirigenta: domácí. Soupeř by se nemohl divit, kdyby v první třetině dostal víc než ty tři góly. Za lepší střelbu, kombinaci i obětavé padání do střel si Gottwaldov vysloužil spokojenost domácího publika. Na takový hokej, kde jsou vidět i pěkné branky, není škoda jít.

Zdroj: Naše Pravda - B. Kabourek

30. kolo: středa 8. 2. 1961 (19:00 hod.) TJ Gottwaldov – TJ Jiskra SZ Litvínov 7:2 (3:0, 2:1, 2:1)

Branky: Heim 2, z toho jednu v oslabení a jednu v přesilovce, Stuchlík, J. Kožela, Černý, Heller, Vaďura – Valtr, Zd. Zima. Rozhodčí: Prejza, Pažout. Vyloučení: 8:6. Diváci: 1 910 platících diváků.

Zpracoval: Pavel Janošek