Jdi na obsah Jdi na menu

*****HOKEJ, VÝKLADNÍ SKŘÍŇ MĚSTA ZLÍNA*****

Jaroslav Stuchlík st.: "Je pěkné, když má klub svou paměť a je na svou historii hrdý.“

SK Baťa Zlín 1928-1945.jpgSokol Botostroj Zlín 1948-49.jpg

ZK Baťa Zlín 1945-1948.jpg

Sokol Svit Gottwaldov 1949-1952.jpgSpartak a Jiskra Gottwaldov 1952-1958.jpg

TJ Gottwaldov 1958-1990.jpg

SK Zlín, AC ZPS Zlín 1990-1997.jpg

HC ZPS Barum Zlín 1997-1999.jpg

HC Continental Zlín 2000-2002.jpg

HC Continental Zlín 2000-2002.jpg

HC Hamé 2002-2007.jpg

HC RI Okna Zlín 2007-2009.jpg

 


1960/1961 Chomutov – TJ Gottwaldov 8:3

„Už byl večer. Tehdy naše vedení nemělo vůbec žádné zkušenosti, jak objednat ubytování pro tolik osob. Tehdejší vedoucí týmu Franta Procházka měl za úkol nám zajistit nocleh. Hotel objednal podle telefonního seznamu, kde našel ubytovnu. Povečeřeli jsme a šli jsme si lehnout, byli jsme utahaní z cesty. Ráno jsme se probudili a viděli jsme jen nohy. Oni nás umístili do sklepa. „Vy blbci, co jste to objednali,“ nadávali jsme. Hráči Chomutova se nás další zápas ptali, kde jsme spali. Někdo z nich nás totiž hledal. Nemohl nás najít. Bylo to někde po schodech dolů v rohu náměstí. Všichni se nám smáli, co to máme za vedení. Tehdy jsme začínali, spousta věcí se tehdy nevědělo. I my hráči jsme měli svých problémů dost,“ vyprávěl pro Zlínský deník Václav Karlík, tehdejší útočník Gottwaldova.

Je pravděpodobné, že tenhle zážitek se na hráčích podepsal. Utkání v prvních dvou třetinách totiž nemělo ligovou úroveň. Domácí hráli rozháraně, nepřesně a bez jediné známky souhry. Nedařilo se ani jednotlivcům, výkon celku byl slabý. První dvě třetiny se hrál nervózní hokej. Vrcholem úspěchu hostí byl začátek třetí třetiny, kdy se jim povedlo vyrovnat na 3:3.

Mužstvo ale nevydrželo pověstný závěrečný nápor domácích, kteří zdolali před týdnem i druhého nováčka I. ligy – Slavoj České Budějovice. Hlavně zadní řady Gottwaldova se v těchto chvílích včetně obou brankářů doslova „položily“. Oba gólmani Baroš s Vyoralem se třikrát vyměnili.

Domácí upřesnili hru a získali zasloužené vysoké vítězství. Od první třetiny hráli pouze na dvě útočné řady. Hosté se v lize teprve zaučují, zatím mají víc snahy než zkušeností a umění. Ukázali v utkání dost snahy, ale podlehli nervové depresi, která je nemilosrdně stíhá od prvního utkání v nejvyšší soutěži.

Jinak není možné, že v rozhodujících chvílích jako například v zápase proti Kladnu za stavu 4:5 naši v několikaminutovém náporu neuspěli a nyní v Chomutově po vyrovnání na 3:3 v poslední třetině místo vlastního náporu inkasovali rozhodujících pět branek za sebou.

Bude na hráčích, aby se v příštích zápasech tohoto neklidu a respektu zbavili alespoň na vlastním kluzišti. Obecenstvo jim k tomu jistě v plné míře pomůže. Celkový výkon mužstva není totiž skutečně tak špatný, jak ukazují výsledky.

Před třemi tisícovkami diváků nastoupilo naše mužstvo posíleno dalším hráčem Heimem z Dukly Jihlava, kterému těsně před utkáním ústřední sekce ledního hokeje povolila start v barvách TJ Gottwaldov a tím definitivně schválila jeho přestup.

Přeskupení druhé a třetí útočné řady, které se jakž takž také už sehrávaly, celkovému výkonu neprospělo, spíš naopak. Zahrála pouze první útočná řada, což se projevilo také střelecky. Naopak pozitivní byla slušná hra obou týmů za dobrého řízení rozhodčích Zvánovce a Pochopa.

3. kolo: 19. října 1960 Chomutov – TJ Gottwaldov 8:3 (1:0, 2:2, 5:1)

Branky: Novotný 3, Hříbal 2, Klíma, Kamiš, vlastní (Bezouška) – Matějů 2, Heller. Rozhodčí: Zvárovec a Pochov. Vyloučení: 2:3 (Hříbal 2x – Matějů 2x, Charous). Diváků: 5000.

TJ Gottwaldov: Baroš (Vyoral) – Heller, Kožela, Bezouška, Charous – Matějů, Stuchlík, Rabertz – Heim, Konečný, Bořuta – Pavelka, Karlík. Trenér: Nováček.

Chomutov: Weber – Kolář, Černý, Mojžíš, Bartoš – Klíma, Novotný (Volák), Mašek – Hříbal, Volák (Novotný), Kamiš – Frecel, Randa, Bechyně. Trenér: Radič.

Autoři: Zdeněk Hejznar, R. Kabourek.