1960-1961 České Budějovice - Gottwaldov 5:4

Připadali jsme si jako v nedávných zápasech u nás doma, začíná zprávu o utkání náš spolupracovník. Víc než vyrovnané utkání nakonec skončilo porážkou (často jsme ten obraz viděli i v Gottwaldově). Ovšem tentokrát nebylo všechno z naší strany tak docela v pořádku.

Velkými postavami zápasu byli oba rozhodčí Adamec a Ondráček. Řídili s přehledem, dovedli si hned ze začátku sjednat respekt a tak došlo jen ke dvěma vyloučením. Pak je třeba ještě jmenovat Heima, s nímž výkon prvního útoku podstatně stoupl. Heim si opět vysloužil označení nejlepšího na ledě.

Bez Rabetze, který se při tréninku zranil, nedosáhlo mužstvo potřebného výkonu. A počítáme-li s tím, že by se Rabetz před svým bývalým obecenstvem určitě vytáhl alespoň jako v prvním zápase, dojdeme k závěru, že mohlo být leccos jiné.

Právo na slabší den má v zápase každý. Tentokrát ho využil Kozel a bohužel i trenér Nováček. Pátá branka padla v okamžiku, kdy si krátce zaimprovizoval ve střídání. Posledních deset minut přišly na led jen dvě řady. Černý, Stuchlík, Heim, ač první formace s Josefem Koželou podala předtím výborný výkon. V druhé hráli Vaďura, konečný a Karlík. Rovněž stálo za pokus odvolat v poslední minutě brankáře. Jistě i trenér má podstatnou zásluhu na předešlých úspěších a bylo by chybou vidět hlavní příčinu porážky jen v něm. O výkonu mužstva na hřišti rozhoduje mnoho jiných okolností. Rychlé tempo a dobrá úroveň střetnutí se projevily ve vyrovnaném průběhu i podle vstřelených branek.

Jaký byl sled gólů? 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 5:3, 5:4. Čtvrtá branka Konečného padla v 57. minutě a ve zbývajících 180 vteřinách mohlo dojít i na tu vyrovnávací. Nerozhodný výsledek by byl spravedlivější.

Zdroj: Naše Pravda – Telefonoval Miroslav Olivík

27. kolo: 29. 1. 1961, (19:30 hod.) TJ Slavoj České Budějovice - TJ Gottwaldov 5:4 (1:1, 2:2, 2:1)

Branky: 16. Hönig, 22. Buřič (Hajšman), 38. minuta Hajšman, 45. Buřič, 47. Hönig - 12. Heim, 26. Heim (Stuchlík), 39. Vaďura, 57. Konečný. Rozhodčí: Adamec, Ondráček. Vyloučení: 1:1 Pejcha – Kozel vzájemné napadení. Diváci: 3 500 Naše Pravda/5 000.

TJ Slavoj České Budějovice: Vodička – Jirků, Turek, Španinger, Bauer – Hajšman, Buřič, Houdek – Maxa, Rob, Houfek – Knotek, Hönig, Pejcha. Trenér: Červený.

TJ Gottwaldov: Vyoral – Heller, B. Kožela, Matějů, Bezouška - Heim, Stuchlík, J. Kožela – Pavelka, Z. Černý, Kozel – Vaďura, Konečný, Karlík. Trenér: Nováček.

Zpracoval: Pavel Janošek