1958-1959 TJ Gottwaldov - Jiskra Staré Město 10:3

Před samotným zápasem a ještě v průběhu první třetiny dávala část diváků naděje na vítězství hostům, neboť brzy po zahájení vedli 2:0. Pro domácí však byly právě tyto branky povzbuzením k většímu a usilovnějšímu boji, který jim do konce první třetiny přinesl nejen vyrovnání, ale i jednobrankový náskok. Druhá třetina už byla ve znamení většího náporu domácích a postupného zvyšování náskoku Gottwaldova. S počtem přibývajících branek ztrácela Jiskra nervy, takže rozhodčí Říha a Tadlánek z Nového Města nad Váhom je museli vylučovat.

Několik výstupů a zbytečných scén a ke konci i snaha o napadení rozhodčího hráči Jiskry, je připravilo o sympatie obecenstva. Prostředí bylo neustále bouřlivé a dokonce musela být přivolána i pohotovost i pořadatelská služba.

Kdyby si hosté hleděli více hry než diskuzemi s rozhodčím, mohl být pro ně výsledek příznivější.

1. kolo: 25. prosince 1958 TJ Gottwaldov – Jiskra Staré Město 10:3 (3:2, 5:1, 2:0)

Branky: Stuchlík 3, Mrlík 2, Tlusťák, Konečný, Pavelka, vlastní 2 – Bednařík, Šobáň, Růžička. Rozhodčí: Říha a Tadlánek. Diváků: 4000.