06-07 Zlín - Vsetín 4:1

Hokejisté Hamé Zlín zakončili základní část extraligy vítězstvím nad Vsetínem 4:1 a potvrdili tak konečnou pátou příčku. Ve čtvrtfinále se vítěz dnešního valašského derby utká stejně jako loni s pražskou Spartou.

Oba týmy vstoupily do 65. vzájemného extraligového zápasu s chutí. Hned v první minutě zaměstnal domácího gólmana Murína při oslabení Fadrný, ale jako první se radoval Zlín, když Čech změnil před Štůralou směr Rachůnkovy nahrávky. V sedmé minutě přišel tým Hamé o zraněného centra první formace Lešku. Vsetín zahrozil ve 12. minutě, Murín nejprve musel zasáhnout proti Hruškově teči, bekhendovým pokusem se neprosadil ani Hubáček.

Druhý gól Zlína vstřelil Balán, který uklidil puk za Štůralu po Noskově ráně od modré čáry a v závěru první části využil přesilovku svým druhým zásahem Čech.

Hned na začátku druhé části Zlínští přišli o dalšího hráče první pětky, po tvrdém ataku Bobčeka a nárazu na mantinel zamířil do šatny levý křídelník Záhorovský. Zranění druhého klíčového hráče domácí rozhodilo a raději si vyhýbali ostřejším střetům. Ve 24. minutě snížil Davídek, jenž se trefil přesně k pravé tyčce.

V poklidu hrající Zlín pak ještě zvýšil zásluhou Kašpaříka a kontroloval náskok. Ve třetí části Vsetín odmítl alespoň snížení při dvojnásobné přesilovce, kterou po půl minutě zhatil faulem Procházka.

20. února 2007 Zlín - Vsetín 4:1 (3:0, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Čech (Rachůnek), 15. Balán (Nosek), 20. Čech (Kašpařík), 37. Kašpařík (Nosek) - 24. Davídek (Sabol). Rozhodčí: Kubeš, Smeták - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:7, navíc Michal Procházka (Vsetín) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4580. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

Zlín: Murín - Hamrlík, Galvas, Nosek, A. Novotný, Vosátko, Lučka, Horáček, Zubíček - Tomík, Leška, Záhorovský - Melenovský, M. Čech, Rachůnek - Okál, Kašpařík, Mokrejš - Balán, Kubiš.

Vsetín: Štůrala - Bobček, Michal Procházka, Andersons, Ostrčil, Mocek, Šmach - Näätänen, J. Hruška, R. Hubáček - Dubec, Fadrný, Darzinš - Davídek, Sabol, Knebl, navíc od 21. Hrňa, Navrátil, Podešva.

Hlasy trenérů po utkání:

Jaroslav Stuchlík (Zlín): "Dali jsme si za cíl nepustit Vsetín do vedení, což se nám povedlo. Vývoj zápasu ovlivnily naše tři góly, pak jsme si jen hlídali náskok. Jen jsme se obávali, abychom soupeře nepustili na rozdíl jediného gólu, protože za takového stavu by byli mladí hráči Vsetína nevyzpytatelní. Poslední čtvrtinu základní části jsme zvládli ve velkém stylu, díky pětadvaceti bodům jsme si zajistili páté místo, které je pro nás velice cenné."

Rostislav Vlach (Vsetín): "Nevyšel nám začátek, dostali jsme rychlé góly a pak jsme se marně snažili dohnat ztrátu. Měli jsme několik velmi dobrých šancí na snížení, ale v koncovce jsme se neprosadili. Zápas neměl nejvyšší kvalitu, hra byla rozkouskovaná, chyběl tomu spád."